Fotowoltaika – energia słoneczna dla domu i firmy

Słońce ma moc!

Promienie słoneczne, padające na panele fotowoltaiczne zrobione z krzemu, odbijając się od ich powierzchni, zmieniają się w energię elektryczną.  Dzięki temu, Twój dom zasilany jest prądem zupełnie za darmo! To bateria słoneczna na Twoim dachu produkuje dla Ciebie energię, którą wykorzystujesz codziennie.

Dla kogo?

Proponowane przez nas instalacje fotowoltaiczne są dla każdego, kto ceni sobie niezależność, bezpieczeństwo i ekologię, a jednocześnie chce oszczędzać. Wszystkie komponenty dobraliśmy bardzo precyzyjnie, dbając o to, aby były trwałe, bezawaryjne i wydajne, a swoim właścicielom gwarantowały wieloletnie, maksymalne uzyski z darmowej energii ze słońca.

 

Własna elektrownia słoneczna

Mimo, że brzmi bardzo poważnie, to elektrownia słoneczna jest dość prostym mechanizmem. W jej skład wchodzą baterie fotowoltaiczne, falownik (inwerter), okablowanie i dwustronny licznik. Całość montowana jest na Twoim dachu i domu. Montaż instalacji fotowoltaicznej wykonywany jest oczywiście przez fachowców z koniecznymi uprawnieniami.  Instalacja zostaje przyłączona do sieci energetycznej, danego Operatora Systemu Dystrybucyjnego.

 

Trwałość przede wszystkim

Instalacja fotowoltaiczna, inaczej panele solarne, to praktycznie bezobsługowa „maszyna” do produkowania energii słonecznej. Jej żywotność to 25-35 lat! Warto też zaznaczyć, że nie wymaga serwisu ani czyszczenia, gdyż myje się sama podczas deszczu, a dzięki solidnym komponentom z jakich jest wykonana (szkło hartowane) jest odporna na kule gradowe.

Twoja własna instalacja fotowoltaiczna w kilku krokach

1Wypełnij formularz kontaktowy i zamów bezpłatną konsultację.
 • Skontaktuje się z Tobą telefonicznie nasz doradca fotowoltaiczny i przeprowadzi krótki audyt. Na podstawie Twoich odpowiedzi przygotuje dla Ciebie wstępną ofertę – bez żadnych zobowiązań i całkowicie bezpłatnie
 • Jeżeli wolisz, aby nasz Doradca odwiedził Cię osobiście w miejscu planowanej inwestycji, umów się na wizytę – dowiesz się jak duże oszczędności osiągniesz, dzięki własnej elektrowni słonecznej.
2Przygotujemy dla Ciebie indywidualną wycenę.

Nasi technicy przeprowadzą kompletną wizję lokalną Twojego obiektu i zaproponują najlepiej dopasowaną do Twoich wymagań moc zestawu fotowoltaicznego skomponowanego z wysokiej jakości podzespołów produkcji europejskiej. Na tym etapie dowiesz się jaki uzysk będzie miała Twoja instalacja oraz ile zaoszczędzisz dzięki inwestycji w czystą energię słoneczną.

3Podejmij decyzję i podpisz umowę.

Po podpisaniu umowy otrzymasz darmowy, rzetelnie przygotowany projekt techniczny swojej instalacji oraz ustalisz z nami dogodny termin dostawy i montażu.

4Wybierz najlepszy dla Ciebie sposób finansowania inwestycji

Gwarantujemy pełne wsparcie przy wyborze odpowiedniej formy finansowania Twojej elektrowni słonecznej. Nasi specjaliści pomogą Ci pozyskać dofinansowanie, kredyt lub leasing.

5Rozpocznij produkcję czystej energii w swoim domu

Załatwimy za Ciebie wszystkie formalności związane z podłączeniem Twojej słonecznej elektrowni do sieci elektroenergetycznej. Oszczędzasz na energii, zwiększasz niezależność energetyczną, pomagasz chronić środowisko dzięki ograniczeniu emisji CO2

Co zyskujesz wybierając zestaw fotowoltaiczny od PPE Energetyka?

 • Najwyższą jakość instalacji
 • Długotrwałą wysoką wydajność elektrowni słonecznej
 • Bezpieczeństwo i komfort
 • Realne oszczędności
 • Najkrótszy na rynku czas realizacji inwestycji
 • Najlepszą na rynku ofertę cenową i produktową
 • Bezpłatne przeglądy serwisowe
 • Kompleksowe wsparcie specjalistów

Zamów bezpłatną konsultację


Administratorem danych osobowych jest PPE Energetyka Sp. z o.o. (adres: Business Link, ul. Aleja Poniatowskiego 1, 03-901 Warszawa). Dane osobowe, znajdujące się w formularzu, przetwarzane będą m.in. w celu wykonania kalkulacji oszczędności. Dane będą przetwarzane przez okres niezbędny dla realizacji określonego celu przetwarzania. Poniższe zgody są dobrowolne, jednak niezbędne do podjęcia działań przed zawarciem umowy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z polityką prywatności.

 • Zgadzam się na kontakt doradcy PPE Energetyka (pełna treść zgody)


Sprawdź proponowane zestawy dla Twojego domu lub firmy

Zestaw – Standard Zestaw  – Power
Panele Selfa STP 295W polski producent Panele JA Solar 320W JAM60s03
Inwerter AFORE Inwerter AFORE
12 lat gwarancji na ukryte wady paneli 12 lat gwarancji produktowej na panele
10 lat gwarancji produktowej na inwerter 10 lat gwarancji produktowej na inwerter
Podwyższone parametry wytrzymałości mechanicznej. Wysoka wydajność dzięki zastosowaniu technologii AR (szkło antyrefleksyjne). Ułatwione samooczyszczanie powierzchni modułu dzięki technologii SELF-C; Zredukowany wpływ temperatury na parametry pracy Układy półogniwowe – stworzone z wysokowydajnych ogniw PERC – zapewniają wyższą moc wyjściową, lepszą wydajność w zależności od temperatury, obniżenie efektu zacienienia generowania energii, niskie ryzyko powstawania gorących punktów, a także zwiększoną tolerancję na obciążenie mechaniczne.
Sprawność modułu: 17,8% Sprawność modułu: 19,2%
1. Z czego składa się instalacja fotowoltaiczna?

Najważniejszymi elementami instalacji fotowoltaicznej są panele fotowoltaiczne, inwerter (falownik), osprzęt elektryczny i okablowanie oraz system montażowy.

2. Gdzie mogę zamontować panele fotowoltaiczne?

Panele fotowoltaiczne można montować na dachach budynków mieszkalnych, budynków gospodarskich, halach magazynowych i produkcyjnych, na gruncie, garażach i wiatach – czyli wszędzie tam, gdzie będą wystawione na działanie promieni słonecznych. Największe uzyski z instalacji można osiągnąć montując panele na powierzchni skierowanej na południe, optymalnie pod kątem 35°.

3. Skąd mogę mieć pewność, że moja elektrownia słoneczna będzie działać poprawnie?

Oferowane przez nas zestawy fotowoltaiczne montują wyłącznie nasze ekipy monterskie, nie korzystamy z podwykonawców – dzięki czemu masz pewność, że instalacja zostanie wykonana solidnie. Dodatkowo otrzymasz 6 letnią rękojmię na wykonane prace.

4. Co mam robić w przypadku awarii lub uszkodzenia mojej przydomowej elektrowni słonecznej?

Jesteśmy autoryzowanym serwisem oraz partnerem handlowym wszystkich montowanych przez nas podzespołów instalacji fotowoltaicznych, dzięki czemu otrzymujesz gwarancję natychmiastowej dostawy i profesjonalnego serwisu zakupionych elementów. Przeglądy serwisowe instalacji, niezbędne do zachowania gwarancji produktowej, wykonamy dla Ciebie bezpłatnie, a wszelkie naprawy i wymiany sprzętu wykonamy niezwłocznie, bezpośrednio po Twoim zgłoszeniu.

5. Jaki jest okres gwarancji na poszczególne podzespoły instalacji?

Wybierając przygotowany przez nas produkt otrzymujesz w cenie:
12 lub 25 lat gwarancji producenta paneli na wady i usterki (w zależności od wybranego produktu)
25 lat gwarancji producenta paneli dotyczącej liniowego spadku mocy
Gwarancję producenta inwertera – 7 lat gwarancji (z możliwością dokupienia do 20 lat)
Dodatkowo – 5 lat standardowej gwarancji na pozostałe komponenty instalacji.

6. Czy po podpisaniu umowy będzie konieczne wpłacenie zaliczki na poczet realizacji inwestycji?

Nie, przy podpisywaniu umowy nie pobieramy żadnych zaliczek, szczegóły oraz formę płatności ustalamy wspólnie w harmonogramie, który jest integralną częścią umowy.

7. Czy muszę dodatkowo ponosić koszty dostawy oraz montażu wszystkich podzespołów instalacji fotowoltaicznej?

Wszystkie koszty dostawy oraz montażu instalacji fotowoltaicznej pokrywa wykonawca, zostały one ujęte w cenie wybranego zestawu elektrowni słonecznej „pod klucz”.

8. Kiedy muszę zgłosić swojemu Operatorowi Sieci Dystrybucyjnej fakt podłączenia mikroinstalacji OZE?

Wymagane Ustawą o OZE dokumenty, niezbędne do zgłoszenia u OSD Twojej mikroinstalacji przygotujemy za Ciebie odpowiednio wcześnie. Po uzgodnieniu z Tobą terminu montażu i uruchomienia instalacji wypełnimy dokumenty i w odpowiednim momencie przekażemy Operatorowi, abyś mógł korzystać z czystej energii ze słońca jak najszybciej. Pamiętaj, koszt montażu licznika dwukierunkowego leży po stronie Operatora.