Stacje transformatorowe

Obniż koszty zakupu energii elektrycznej – zmień grupę taryfową i optymalizuj wydatki w firmie.

Przydrożny, betonowy słup z dziesiątkami kabli – tak, dla większości z nas, wygląda stacja transformatorowa. Takie widoki to już relikty przeszłości, pozostałe jeszcze na terenach państwowych, wsiach czy przy starych zakładach produkcyjnych. Konieczność zaopatrzenia poszczególnych terenów w prąd jest oczywista, ale nie wiąże się już absolutnie z wielkimi, brzydkimi budowlami. Dzisiejsze stacje transformatorowe to nie tylko niezagrażające architekturze krajobrazu elementy, ale także doskonały sposób na obniżenie kosztów energii elektrycznej w firmie.

Własna stacja trafo to idealne rozwiązanie dla odbiorców posiadających układ pomiarowy w grupie taryfowej C2x, gdyż to oni zyskają najwięcej po przejściu na taryfę B2x.  Najbardziej ekonomicznie uzasadniona jest taka inwestycja w przypadku rocznego zużycia energii około 300 MWh. 

Przedsiębiorco, umów się na bezpłatną konsultację ze specjalistą!


Wyślij nam swoją obecną fakturę (opcjonalnie):

Administratorem danych osobowych jest PPE Energetyka Sp. z o.o. (adres: Business Link, ul. Aleja Poniatowskiego 1, 03-901 Warszawa). Dane osobowe, znajdujące się w formularzu, przetwarzane będą m.in. w celu wykonania kalkulacji oszczędności. Dane będą przetwarzane przez okres niezbędny dla realizacji określonego celu przetwarzania. Poniższe zgody są dobrowolne, jednak niezbędne do podjęcia działań przed zawarciem umowy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z polityką prywatności.

 • Zgadzam się na kontakt doradcy PPE Energetyka (pełna treść zgody)


Nie masz pewności, że dla Twojej firmy stacja trafo to dobre rozwiązanie? Nasz zespół doradców energetycznych przygotuje wszystkie obliczenia i wyliczenia dla danych oszczędności, pokaże różnice i zaproponuje optymalne rozwiązanie, indywidualnie dopasowane do warunków firmy.

Główne korzyści przejścia
z taryfy C na B:

 • obniżenie kosztów zakupu energii elektrycznej (ceny zakupu w grupie taryfowej B22 są niższe, niż w grupie taryfowej C2x lub C1x)
 • obniżenie kosztów dystrybucyjnych energii elektrycznej

Przykładowe wyliczenie kosztów dystrybucyjnych w taryfach, na terenie Innogy Stoen Operator, roczne zużycie 800 MWh:

Oszczędność: Koszty
 Taryfa B21 C21
składnik zmienny stawki sieciowej 13 600 68 080
stawka jakościowa 10 160 10 160
składnik stały stawki sieciowej 15 792 22 224
stawka opłaty przejściowej 9 120 3 960
opłata abonamentowa 159,84 76,68
  48 831,84 104 500,68

Proces budowy stacji transformatorowej:

 • konsultacje i rozmowy z Operatorem Sieci Dystrybucyjnej na danym terenie
 • wykonanie dokumentacji techniczno-prawnej zgodnie z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi w tym zakresie aktami prawnymi
 • budowa stacji transformatorowej przez wykwalifikowaną ekipę elektryków z uprawnieniami elektrycznymi i doświadczeniem
 • odbiór stacji przez Operatora Sieci Dystrybucyjnej i przekazanie do eksploatacji

Pozostałe usługi dla firm

Energia elektryczna jest bardzo istotna przy prowadzeniu własnej działalności.

Specjalnie dla Twojej firmy przygotujemy indywidualną, precyzyjnie stworzoną ofertę energii elektrycznej, dopasowaną do wielkości zużycia prądu.
Zapewniamy:

 • Audyt energetyczny w pełnym zakresie.
 • Ofertę skrojoną na miarę Twojej firmy i Twoich potrzeb.
 • Stałe ceny prądu przez cały okres umowy.
 • Atrakcyjne ceny prądu.

Na każdym etapie zmiany dostawcy zapewniamy fachową pomoc i wsparcie. Wiemy jak ważny i cenny jest czas dla ludzi prowadzących własny biznes, więc wszystkie formalności są po naszej stronie. W Pulsar Energia cenimy relację z drugim człowiekiem, więc każdego Klienta traktujemy wyjątkowo. Działania, które podejmujemy dają nam moc pozytywnej energii na tle innych dostawców energii elektrycznej. Podczas trwania umowy zapewniamy stałe ceny i opiekę ze strony naszych wykwalifikowanych pracowników. Zmieniając sprzedawcę prądu zyskujesz – skontaktuj się nami by dowiedzieć się ile możesz oszczędzić. Zmiana sprzedawcy jest bezpłatna, prosta i bezpieczna.

Skontaktuj się z nami mailowo lub  telefonicznie. Otrzymasz najlepszą ofertę w pełni odpowiadającą potrzebom Twojej Firmy.

Przydatne dokumenty: