Białe certyfikaty
Świadectwa efektywności energetycznej – to się opłaca!
Białe certyfikaty, inaczej świadectwa efektywności energetycznej, przyznawane są przez Urząd Regulacji Energetyki, za działania proefektywnościowe w przedsiębiorstwie, czyli podnoszące efektywność energetyczną przedsiębiorstwa. Efektywność energetyczna to nic innego jak „oszczędzanie” energii, które może objawiać się na różne sposoby, np. poprzez modernizację urządzeń, budynków czy instalacji.
Jednym z głównych priorytetów Unii Europejskiej jest ochrona środowiska. Zwiększanie efektywności energetycznej jest dla UE celem bardzo ważnym. Na tyle ważnym, że Unia prawnie obliguje państwa członkowskie do wprowadzania działań mających na celu oszczędzanie energii.
System Białych Certyfikatów został wprowadzony w Polsce ustawą w 2011 r., aby znacznie podnieść poziom oszczędności energetycznych w przemyśle.
Napisz do nas i sprawdź co możemy zrobić dla Twojej firmy!
Po co starać się o świadectwo efektywności energetycznej?
Odpowiedź jest prosta – dla pieniędzy, i to nie małych. Białe certyfikaty to możliwość odzyskania części środków zainwestowanych w rozwój firmy, a jednocześnie zmniejszenie nakładów finansowych na energię elektryczną w przyszłości.
Wartość białego certyfikatu to 1500zł za każde zaoszczędzone 11,63 MWh energii elektrycznej.
Wydatki na energię można zoptymalizować choćby poprzez termoizolację budynków oraz modernizację oświetlenia, w tym wymianę konwencjonalnych świetlówek na LED.
Przeprowadzamy w imieniu klienta cały proces i wszystkie procedury, wymagane do uzyskania świadectw efektywności energetycznej.
Nasza oferta to:
- doświadczeni audytorzy
- specjaliści z zakresu optymalizacji kosztów energii
- konkurencyjny sposób wynagrodzenia – success fee!
- 100 % skuteczności – wszystkie złożone przez nas wnioski, dla naszych klientów, zakończyły się otrzymaniem białych certyfikatów
Co należy zrobić aby uzyskać biały certyfikat?
Aby otrzymać świadectwo efektywności energetycznej, należy zastosować przepisy regulowane przez Ustawę o efektywności energetycznej:
- przeprowadzić audyt w przedsiębiorstwie, aby określić jaki jest aktualny poziom zużycia energii elektrycznej
- zaplanować potencjalne rozwiązania techniczne, które przyczynią się w znacznym stopniu do zwiększenia efektywności energetycznej przedsiębiorstwa
- złożyć wniosek do URE
- zrealizować inwestycję zwiększającą efektywność energetyczną
- złożyć dokumenty do URE, potwierdzające wykonanie zadeklarowanych czynności
- „odebrać świadectwa”, które z chwilą wpisania na konto ewidencyjne, otrzymują prawa majątkowe
- zbyć prawa majątkowe na giełdzie, otrzymując tym samym „bonus finansowy” dla przedsiębiorstwa